Senior na drodze. Jestem świadomy - będę bezpieczny

Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny

5 września 2018 roku od godz. 10:00 na „Stadionie Śląskim” przy ul. Katowickiej 10 w Chorzowie (brama nr 1A – wejście od Pól Marcowych) odbędzie się akcja „Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny”, organizowana przez Ministerstwo Infrastruktury i Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Partnerem akcji jest Policja.

Akcja skierowana jest do pieszych i rowerzystów powyżej 60 roku życia. Wg statystyk zdarzeń drogowych, seniorzy ci stanowią istotny odsetek ofiar wypadków. Zajęcia poprowadzą łódzcy policjanci i eksperci ruchu drogowego. Przygotowane zostały interaktywne filmy obrazujące niebezpieczeństwa. Prelegenci porozmawiają z uczestnikami, uświadamiając im zagrożenia oraz przedstawiając sposoby, jak zagrożeń unikać.

Cel akcji: podniesienie bezpieczeństwa na drodze pieszych i rowerzystów 60+.

Zarówno przed zajęciami, jak i po nich, zaprosimy Seniorów do korzystania z bufetu kawowego, w ramach którego przygotujemy ciastka oraz zimne i ciepłe napoje. Seniorzy rowerzyści będą mogli bezpłatnie dokonać przeglądu swoich rowerów oraz doposażyć je w obowiązkowe światła, dzwonki i odblaski. Udział w całym wydarzeniu jest bezpłatnyi nie wymaga wcześniejszej rejestracji, a każdy uczestnik otrzyma miły upominek.

Wszelkie treści dotyczące akcji zamieszczamy na stronie internetowej Krajowej Rady BRD www.krbrd.gov.pl oraz www.SeniorNaDrodze.pl

Facebooktwitterlinkedinrssyoutube

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *