Seniorzy Wiedza i Doświadczenie II edycja – Gala Seniora

Mimo że zajęcia rządowego programu ASOS 2019 dla Seniorów prowadzone przez Stowarzyszenie Nasz Dom potrwają jeszcze do końca grudnia, to uczestnicy projektu 12 listopada 2019 zgromadzili się w MDK „Batory”, by bawić się podczas imprezy zorganizowanej z okazji ich uroczystego zakończenia oraz dnia Seniora. Na sali widowiskowej ośrodka zgromadziło się ponad 200 osób.

Projekt „Seniorzy Wiedza i Doświadczenie” II – edycja to projekt współfinansowany ze środków MRPiPS w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014–2020. W naszym mieście organizuje go Stowarzyszenie „Nasz DOM”. Zajęcia dla seniorów, czyli osób powyżej sześćdziesiątego roku życia, rozpoczęły się 1 maja, a zakończą się ostatniego dnia grudnia. Zajęcia są prowadzone w budynku Centrum Aktywizacji Społecznej w Chorzowie przy ul. Powstańców 70. CAS prowadzony przez Panią Aleksandrę Weindich przyczynił się organizacyjnie do sukcesu Nasz Dom. Swoim zasięgiem obejmował projekt seniorów z Chorzowa, Świętochłowic, Rudy Śląskiej, Katowic oraz Bytomia. W projekcie również brali udział seniorzy z innych sąsiednich miast. To już druga edycja tego projektu, mamy nadzieję, że Stowarzyszeniu uda się wygrać konkurs na zorganizowanie kolejnej edycji. Dobrze byłoby też uzyskać środki z Urzędu Miasta, czy Urzędu Marszałkowskiego na prowadzenie tego typu zajęć, gdyż zainteresowanie jest ogromne o czym świadczy liczba zgromadzonych uczestników na Gali Seniora – mówi Dariusz Mierzwa Prezes Stowarzyszenia Nasz Dom. Będziemy czynić wszelkie starania, aby sprostać oczekiwaniom naszych Seniorów – dodaje.

Czy w przyszłym roku ponownie będzie można wziąć udział w zajęciach Projektu? – Wielu uczestników zadaje nam to pytanie, ale w tej chwili nie jesteśmy w stanie udzielić na nie odpowiedzi. Musimy napisać kolejny projekt i postarać się go wygrać. Mogę jednak zdradzić, że postaramy się przygotować dla nich dodatkowe zajęcia, które rozpoczną się w już styczniu przyszłego 2020 roku – dodaje Gabriela Skrzypek koordynatorka projektu ASOS 2019, a zarazem Prezes CHSP Serce.

Facebooktwitterlinkedinrssyoutube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.